loading

OUR BLOG

04
sie

Architektura Wnętrz

Kilka słów o architekturze wnętrz

Kiedy decydujemy się na budowę domu lub budynku przedsiębiorstwa chcemy, żeby to miejsce wyglądało wyjątkowo, magicznie i schludnie. Każdy z nas ma inne upodobania i potrzeby – stąd wynika ogromne zróżnicowanie w projektach przygotowywanych dla klientów. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, w którym dowiesz się jakie w dzisiejszych czasach znajdziesz style wnętrzarskie – mamy nadzieję, że pomoże Ci to sprecyzować preferencje dotyczące wizji Twoich przyszłych czterech ścian. 

 

Styl skandynawski 

Źródła tej aranżacji należy dopatrywać się w duńskim, abstrakcyjnym słowie: hygge. Tłumacząc dosłownie, oznacza ono wygodę lub błogostan. Styl skandynawski jest przeznaczony dla osób, które lubują się w cieple, wygodzie. Przepełniają go kolorowe poduszki, cieplutkie koce i pastelowy kolor ścian. Aranżacja skandynawska wzbudza poczucie bezpieczeństwa, komfortu – zwłaszcza czujemy to w mroźne zimowe dni. 

 

Styl nowojorski

Taka aranżacja jest dedykowana osobom, które uwielbiają połączenie klasy z innowacyjnymi rozwiązaniami. Tak jak nazwa wskazuje – źródłem stylu są inspiracje rodem z filmów, których akcja ma miejsce w centrum wszechświata, jakim jest Nowy Jork. Styl charakteryzuje się ogromną przestrzenią, która łączy się z prostymi a zarazem klasycznymi meblami. Aranżacja inspirowana trendami w Stanach Zjednoczonych wymaga dużych okien, które wpuszczają dodające blasku promienie słoneczne. 

 

Styl loftowy (industrialny)

Bardzo modny, funkcjonalny styl, który podbija serca wszystkich miłośników nowoczesnych wnętrz. Historia tego stylu zaczyna się w Stanach Zjednoczonych latach 50 XX wieku – stare, opuszczone fabryki były zagospodarowane do użytku mieszkalnego. Poza ogromnymi oknami, ta aranżacja charakteryzuje się wykorzystaniem surowych materiałów – np. metalu lub betonu. Industrialna aranżacja to genialna opcja dla miłośników niecodziennych stylów, które z drugiej strony przepełnia prostota. 

 

Styl rustykalny

Unikalne połączenie delikatności, szyku z motywami florystycznymi to jedne z niewielu określeń charakterystycznych dla tej estetyki. Styl rustykalny pokochają osoby, które chcą mieć kawałek natury w swoich czterech ścianach. Aranżacja inspirowana matką naturą przepełniają jasne motywy ścian, naturalne dodatki (np. suszone kwiaty), wiekowe, drewniane meble. W stylu rustykalnym pojawiają się również bardzo wyszukane motywy folklorystyczne. 

 

Styl art déco

Ten styl jest dedykowany miłośnikom kina, literatury sprzed stu lat. Estetyka art deco to przede wszystkim ogromny przepych, wyznacznik luksusu w niesamowitym kontraście z harmonią i logicznym uporządkowaniem. Cały dom wypełniają nowoczesne elementy, połączone z antykiem. Niemniej jednak należy pamiętać, że panujący przepych nie ma w swoim założeniu tandety – wręcz przeciwnie! Art deco to klasa idąca w parze z luksusem. 

 

Styl glamour

Z tą aranżacją jest lekki problem – jedni ją skrajnie uwielbiają, inni skrajnie nienawidzą. Fani stylu glamour doceniają tę estetykę ze względu na jej rozpowszechnienie w złotej erze produkcji hollywoodzkich. Przeciwnicy zestawiają go na równi z tandetą i kiczem. Estetyka glamour jest dedykowana dla osób, które uwielbiają błyszczące dodatki, pastelowe kolory, masywne kanapy i ogromne lustra. 

 

Podsumowanie

To co przedstawiliśmy jest niewielką cząstką bogactwa architektonicznego. Mamy nadzieję, że tymi kilkoma opisami rozwijaliśmy wszelkie wątpliwości i pomogliśmy znaleźć inspirację do aranżacji Twoich czterech ścian. Pamiętaj, estetyka, którą wybierzesz zależy wyłącznie od Ciebie – przez pewien czas będzie wpływać na Twoje samopoczucie. Najważniejsze jest to, żebyś się swobodnie w niej czuł/czuła. 

2023 © StudioLOKO. Wszystkie prawa zastrzeżone. | Cookies | Polityka prywatności

site created by IT Sense Web Developers www.itsense.pl | powered by IT Sorce